blefaroplastyka
Plastyka powiek
Jak działa blefaroplastyka?
Nadmiar skóry i tłuszczu na górnej powiece powoduje, że wygląda ona na ciężką, twarz wygląda starzej, może prowadzić to do ograniczenia pola widzenia. Blefaroplastyka powieki górnej usuwa nadmiar zwiotczałej skóry i tłuszcz okołooczodołowy, przez co poprawia nie tylko wygląd, lecz także widzenie.
Blefaroplastykę powieki dolnej wykonujemy w celu redukcji zmarszczek oraz poprawy kształtu powieki dolnej poprzez usunięcie nadmiaru skóry i tłuszczu. Zabieg pozwala skutecznie pozbyć się „worków” pod oczami i nadać twarzy świeży wygląd.
Korzyści z plastyki powiek
Efekty wykonanego zabiegu korekcji powiek górnych lub dolnych są długotrwałe
- optyczne odmłodzenie twarzy
- oko zyskuje na wyrazistości
- krótki, łagodny, jak i bezbolesny czas zabiegu
- brak potrzeby hospitalizacji
- można szybko wrócić do wykonywania codziennych czynności, bez skutków ubocznych
Jak przebiega plastyka powiek?
Operacja powiek górnych i dolnych polega na wycięciu nadmiaru skóry. Blefaroplastyka powiek jest poprzedzona dokładną konsultacją z lekarzem, który tłumaczy, jak dokładnie będzie przebiegał zabieg. Najczęściej stosowane jest znieczulenie miejscowe lub na życzenie pacjenta sedacja pod nadzorem lekarza anestezjologa. Pierwszym etapem jest ocena ilości nadmiaru skóry, która ma zostać usunięta. Następnie po znieczuleniu wykonuje się cięcie zgodnie z wcześniej zaznaczonym obszarem. Planowana linia cięcia skóry przebiega w naturalnym załamaniu powieki, co sprawia, że blizna pooperacyjna jest praktycznie niewidoczna. Blefaroplastyka jest zakończona założeniem szwów pojedynczych lub szwu ciągłego przy użyciu bardzo cienkich nici chirurgicznych.
Przeciwskazania
- ciąża, karmienie piersią
- ciężkie choroby ogólnoustrojowe (systemowe), np. niewydolność krążenia, wątroby, cukrzyca
- skazy naczyniowe i niedokrwistość
- nieuregulowane ciśnienie tętnicze krwi
- aktywne infekcje (w tym choroby zębów)
- stany ropne skóry twarzy
- aktywna opryszczka