LIPOLIZA INIEKCYJNA

Wymodelowana sylwetka

Czym jest i na czym polega lipoliza iniekcyjna?

Lipoliza iniekcyjna to stosunkowo nieinwazyjna metoda modelowania sylwetki z zakresu medycyny estetycznej. Zabiegowi mogą poddać się kobiety jak i mężczyźni. To idealne rozwiązanie dla pacjentów z niewielkim nadmiarem tkanki tłuszczowej, którzy chcieliby poprawić drobne mankamenty swojej figury.

Zabieg lipolizy iniekcyjnej likwiduje tkankę tłuszczową wskutek podawania zastrzyków ze specjalną substancją, prowadząc do rozpuszczania komórek tłuszczowych. W obszarach podania preparatu dochodzi do powstania kontrolowanego i zamierzonego stanu zapalnego. Uwalniane z komórek tłuszcze trafiają do krwi i są transportowane do wątroby, gdzie zostają poddane rozkładowi, a następnie są wydalane z organizmu.

Przebieg zabiegu lipolizy iniekcyjnej

Czas trwania: ok. 30 min.

Zabieg lipolizy iniekcyjnej odbywa się w znieczuleniu miejscowym. Pacjent nie musi się do niego specjalnie przygotowywać. Po wstrzyknięciu preparatu może pojawić się obrzęk i zaczerwienienie, bywa, że powstają też lekkie zasinienia po nakłuciu igłą. Miejsca na ciele poddawane zabiegowi niekiedy stają się bardziej wrażliwe na ucisk i dotyk, pacjenci mogą odczuwać też delikatny ból lub świąd skóry. Reakcja ta utrzymuje się zwykle przez kilka dni po zabiegu i stopniowo ustępuje. Aby złagodzić wymienione dolegliwości, stosuje się środki przeciwbólowe i leki antyhistaminowe. Po wykonanej lipolizie iniekcyjnej można od razu wrócić do pełnej aktywności, pobyt w klinice nie jest konieczny.  Aby osiągnąć oczekiwane rezultaty, zaleca się wykonanie serii 3-6 zabiegów powtarzanych co 4 tygodnie. Dobrym uzupełnieniem terapii jest masaż limfatyczny, który przyspiesza usuwanie tłuszczu z komórek.

Lipoliza iniekcyjna
Lipoliza iniekcyjna

Jakie są wskazania do zabiegu lipolizy iniekcyjnej?

Lipoliza iniekcyjna jest odpowiednia dla osób chcących zredukować nadmiar tkanki tłuszczowej w wybranych partiach ciała. Zabieg umożliwia pozbycie się takich problemów jak:

  • fałdy tłuszczu na brzuchu,
  • podwójny podbródek,
  • poduszeczki tłuszczowe w okolicy pach,
  • fałdy na plecach, znajdujące się poniżej żeber,
  • otłuszczony, tzw. byczy kark,
  • ginekomastia męska,
  • zbyt grube pośladki, uda, kolana,
  • za szerokie biodra.
Scroll to Top